EGE30SMED
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
EGE30SMED
Stud fitting - ø30S indv x M42x2 - med o-ring seal
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
30 mm
Diameter pipe
30 mm
Dimension i
20 mm
L
51 mm
Material
Steel
Model code
VAD30MSWZN
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S
50 mm
S1
50 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread inner metric
M42x2 MM
Thread outer metric
M42x2
d1
M42x2
d7
50 mm
i
20 mm