DKE-1710-X24-DC Atos solenoid valve cetop5
…
Read more
Partnumber:
DKE1710-H
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
2 variants
Chosen variant:
DKE1710-H
Specifications
Dimensions and shipping
Activation
Manual emergency override, Solenoid
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Current type
DC
Flow rate nominal LMin
150 lpm
Model code
DKE-1710-X24-DC
NG ISO-size
NG10
Number of ways/positions
4/3
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Plug type
DIN EN 175301-803 Form A
Pressure T max.
210 bar
Pressure max.
350 bar
Protection class
ISO 4401
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Torque tightening
15 Nm
Voltage
24 V
Package size
Barcode
444079
Gross weight
4,99 Kg
Net weight
4,99 Kg
Country of origin
Intrastat code
Product information
Technical data
Others has been looking for
Blindplatta ORTA NG-10
Blindplatta ORTA NG-10
Partnumber:
LC-10
Riktningsventil Poclain NG10 4/2 P-A B-T 24VDC
KV-4/2-5KO-10-51A
Ventilblock NG10 1-SEKT G3/4'' STÅL
U77-10-1
Ventilblock NG10 G1/2''
Ventilblock NG10 G1/2''
SIG-10
Ventilblock NG10 4-SEKT G
Ventilblock NG10 4-SEKT G
U77-10-4
Ventilblock NG10 3-SEKT G
Ventilblock NG10 3-SEKT G
Ventilblock NG10 2-SEKT G3/4'' STÅL
Ventilblock NG10 Mätuttag P T A B G1/4 bygghöjd 50mm