KM-015/210
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Atos
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Flow rate nominal LMin
120 lpm
Model code
KM-015/210
NG ISO-size
NG10
Oil viscocity recommended
15 - 100 cSt
Pressure max.
350 bar
Pressure setting max.
210 bar
Pressure setting min.
5 bar
Standard ISO
ISO 4401
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Valve type
Pressure relief valve
Package size
Barcode
399769
Gross weight
2,50 Kg
Net weight
2,50 Kg
Country of origin
ita
Product information
350bar 120l/min NS10 moduuli
Links
Product datasheet
Product datasheet
Others has been looking for
Blindplatta ORTA NG-10
Blindplatta ORTA NG-10
Partnumber:
LC-10
Min. order quantity is:
Riktningsventil Poclain NG10 4/2 P-A B-T 24VDC
Partnumber:
KV-4/2-5KO-10-51A
Riktningsventil Poclain NG10 4/2
KV-4/2-5KO-10-6A
Riktningsventil Vickers NG10 4/3 PcAcBcTc 24VDC
DG4V-5-2CJ-MU-H6-20
Riktningsventil Vickers NG10 4/2 P-A B-T 110V
DG4V-5-2A-MU-A6-20
Riktningsventil Vickers NG10 4/3 PcAoBoTo 110V
DG4V-5-6C-MU-A6-20
KV-4/2-5KO-10-51A-230AC
Riktningsventil Vickers NG10 4/3 PoAcBcTo 110V
DG4V-5-8CJ-VMU-A6-60
Ventilblock NG10 G1/2''
Ventilblock NG10 G1/2''
BSL-10-G
Ventilblock NG10 6-SEKT G
Ventilblock NG10 6-SEKT G
U77-10-6
Ventilblock NG10 1-SEKT G3/4'' STÅL
U77-10-1
SIG-10
Ventilblock NG10 4-SEKT G
Ventilblock NG10 4-SEKT G
Ventilblock NG10 3-SEKT G
Ventilblock NG10 3-SEKT G
Ventilblock NG10 2-SEKT G3/4'' STÅL
Ventilblock NG10 Mätuttag P T A B G1/4 bygghöjd 50mm
VP-MP-10-G1/4
P-sats för DG-VP-3-10
P-sats för DG-VP-3-10
638532
Ankarrör Poclain NG10
Ankarrör Poclain NG10
MR-060-J
NG10 directional valves proportional Vickers
KBFDG4V-5-2C50N25-Z-M1-PE7H711
Riktn.v Eaton Prop. NG10 350bar PcAoBoTo 50L/min 24VDC
KFDG4V-5-33C-50N-Z-M-U1-H7-20
Riktn.v Eaton prop NG10 24VDC PcAcBcTc El onboard m feedback
KBFDG4V-5-2C50N25-Z-M1-PE7H711
Cetop5 pressure relief valve P 5-210 bar
KM011/210
KV-4/2-5KO-10-3A
Riktn.v. Duplomatic NG10 4/2 P-B A-T
DS5-TB/14N-D00/Y
Pilotstyrd Backventil Poclain
Pilotstyrd Backventil Poclain
VP-NOV-10-D
Riktningsventil Vickers NG10 4/3 PcAoBoTo 220V