DD1-270290
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
10 st
SE ANDRA VARIANTER
26 varianter
Utvald variant:
DD1-270290
ASFA-S WORM-DRIVE HOSE CLIP 270-290/12 W1
Accessories (1)
SLANGEKLEMMETREKKER 7MM L:150
Partnumber:
SLANGMEJSEL
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Mikalor
Corrosion resistance
144 hours salt spray test ASTM B-117
Diameter max.
290 mm
Diameter min.
270 mm
Hexagon
7 mm
Material
Steel
Material quality band
1,0935
Material quality bolt
1,0214
Material quality housing
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard DIN
DIN 3017
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
Torque tightening
7 Nm
Package size
Barcode
Gross weight
8,00 Kg
Net weight
Kg
Country of origin
esp
Intrastat code
Product information
Product datasheet
Links
Product datasheet
Video
Video
Others has been looking for
OETIKER 2-ÖRAD W1 11-13 MM
OETIKER 2-ÖRAD W1 11-13 MM
Partnumber:
O2-1113
Package size:
100 st
Min. order quantity is:
1 st
Puristusliitin läpivienti C4 6/4mm
C406
1 frp
Min. order quantity is:
1 frp
BUNTBAND 2,5x100 SVART 1 FÖRP.100ST NYLON 6.6 UL94V-2
BB-2.5X100-S
Metallband Band-It SS316 9.6mm, Rostfri AISI316, 30.4 m
C403
Slangklammer W4 8-12 bredd=7mm
Slangklammer W4 8-12 bredd=7mm
D4-0812
50 st
200 st
Slangklammer W2 8-16
Slangklammer W2 8-16
D2-0812
50 st
1 st
Pari clamp 55-65mm - 20x1.0mm - 2 bolts
65D20
Pari clamp 170-180mm - 25x1.0mm - 2 bolts
180D25
8 st
Pari clamp 76-85mm - 20x1.0mm - 2 bolts - AISI316