DD1-200220
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
10 st
SEE OTHER VARIANTS
26 variants
Chosen variant:
DD1-200220
ASFA-S WORM-DRIVE HOSE CLIP 200-220/12 W1
Accessories (1)
SLANGEKLEMMETREKKER 7MM L:150
Artikelnummer:
SLANGMEJSEL
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Mikalor
Corrosion resistance
144 hours salt spray test ASTM B-117
Diameter max.
220 mm
Diameter min.
200 mm
Hexagon
7 mm
Material
Steel
Material quality band
1,0935
Material quality bolt
1,0214
Material quality housing
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Standard DIN
DIN 3017
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
Torque tightening
7 Nm