1BKA3/8X30
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
3 varianter
Utvald variant:
1BKA3/8X30
Flange 90° 3/8" BSP - (4) 30mm
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Bolt dimension
M6x35 (x2) + M6x45 (x2) mm
Brand Name
Hydraspecma
Holes circle
30 mm
I
30 mm
Material
Aluminium
Number of bolts
4
O-ring
15,88X2,62S mm
Pressure max.
315 bar
Sealing material
NBR
Shore
90
Surface treatment
White zinc plated
Thread inner
G 3/8 BSP
Förpackningsstorlek
Streckkod
444056
Bruttovikt
0,30 Kg
Nettovikt
0,30 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Flange 90° 3/8" BSP - (4) 30mm
Product datasheet
Andra tittar på
Flange elbow - BSP female
Flange elbow - BSP female
Artikelnummer:
1BKA1/2X30
Flange 90° 3/8" BSP - (3) 30mm
Flange 90° 3/8" BSP - (3) 30mm
Artikelnummer:
RS1-38
Angled flange, 3/4 RG
Angled flange, 3/4 RG
FG3/4X40
Flange 90° 1.1/4" BSP - (3xM12) 62mm