MBS 1200-2311-C1GB04
Tryckgivare Danfoss G1/4'', 0-20 Bar, 4-20 mA, M12x1
…
Read more
Partnumber:
063G1655
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
063G1655
MBS 1200-2311-C1GB04
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Danfoss
Output signal max.
20 mA
Output signal min.
4 mA
Pressure burst min.
640 bar
Pressure max.
20 bar
Protection class
IP 67
Supply voltage max.
30 V
Supply voltage min.
8 V
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-40 °C