MBS 1200-3411-C1GB04
MBS1200 pressure transmitter G1/4" 0-250 bar 4-20 mA M12x1
…
Read more
Partnumber:
063G1584
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
063G1584
MBS 1200-3411-C1GB04
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Danfoss
Output signal max.
20 mA
Output signal min.
4 mA
Pressure burst min.
2500 bar
Pressure max.
250 bar
Supply voltage max.
30 V
Supply voltage min.
8 V
Temperature max.
+125 °C
Temperature min.
-40 °C