05G12FDHORX
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
05G12FDHORX
Coupling 5/16, M20x1,5 fem.12S 5G-12FDHORX Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
58 mm
Angle
0 °
B
30 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter pipe
12 mm
H
24 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
5/16 "
Model code
5G-12FDHORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
48 - 52 Nm