04G12DBJ
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
11 varianter
Utvald variant:
04G12DBJ
Coupling 1/4, ø12 banjo 4G-12DBJ Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
54,3 mm
Angle
0 °
B
28,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter banjo
12 mm
F
64,3 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/4 "
Material
Steel
Model code
4G-12DBJ
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Surface treatment
TuffCoat™
Working Pressure
20 MPa
X
12,1 mm