RA/8200/M/160
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
RA/8200/M/160
ISO/VDMA Dragstångscylinder Ø200, Dubbelverkande
Accessories (6)
Magnetavkännare Reed, 5 m
Partnumber:
M/50/LSU/5V
Reservdelssats
Partnumber:
QA/8200B/00
Givarfäste
QM/27/2/1
F Gaffelfäste
QM/8160/25
BG Främre/Bakre Flänsfäste
D Bakre svängfäste
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Norgren
Diameter inner cylinder
200 mm
Pressure max.
16 bar
Pressure min.
1 bar
Stroke
160 mm
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C