KR-22X27X1.0
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
46 variants
Chosen variant:
KR-22X27X1.0
Copper washer M22
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter inner
22 mm
Diameter outer
27 mm
Fits on metric thread
M22
Height
1 mm
Material thickness
1 mm
Standard DIN
DIN 7603A
Temperature max.
+300 °C
Temperature min.
-100 °C