T2E102KI06-70
Förpackningsstorlek:
70 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
T2E102KI06-70
3/8" Twin Hydraulikslange T2E - 350 bar - 70M rulle
Specifications
Dimensions and shipping
Bestillingsenhed
Bundt
Bøjningsradius
70 mm
Diameter indvendig
10 mm
Diameter udvendig
17.1 mm
Flammeresistent
Ja
Længde
70 m
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Slangegodkendelser
BV
Slangestørrelse
3/8 "
Slangetype
2SC
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC
Standard SAE
SAE 100R16
Temperatur intermitterende maks.
+135 °C
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
350 bar
Tryk sprængning min.
1400 bar
Package size
Barcode
Gross weight
57,00 Kg
Net weight
57,00 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information