SFCE603S25
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
SFCE603S25
Gevindflange 1" SAE6000 x 25S
Tillbehör (2)
O-ring 90S
Partnumber:
32.93X3.53S
Bultset för fläns, UNC 7/16x1.3/4, 10.9,4 Bultar+bricka
Partnumber:
UNC716-134ZN
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter flange
47.6 mm
Diameter rør
25 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Gevind udvendig metrisk
M36x2
Korrosions resistens
480 hours salt spray DIN EN 9227
Materiale
Stål
Mærke navn
Havit
Nøglevidde
36 mm
O-ring
32,93X3,53 mm
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Serie
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
420 bar
Vinkel
0 °
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,25 Kg
Net weight
0,25 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Gevindflange 1" SAE6000 x 25S