FXVEE12SR38OK
Förpackningsstorlek:
1 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
15 varianter
Utvald variant:
FXVEE12SR38OK
Vinkel indskruning 45° stilbar - ø12S x 3/8" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
12 mm
D3
8 mm
D4
22,8 mm
Diameter rør
12 mm
Gevind udvendig
G 3/8 BSP
Gevind udvendig metrisk
M20x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
29 mm
L1
38 mm
L2
21,5 mm
L3
31 mm
L4
9 mm
Materiale
Stål
Model kode
XBFE12RSOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nikkel belagt
Pakningsmateriale
S1
22 mm
S2
22 mm
S3
24 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tilspændingsmoment
80 Nm
Tryk maks.
250 bar
Type
Smedet
d2
8 mm