DFE102/3A18ES-W202-24VDC-CRZ Walvoil 3/2-vejs ventil 1/2"
DFE102/3A18ES-W202-24VDC-CRZ Walvoil 3/2-vejs ventil 1/2" Åben
Partnumber:
12Z440025
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Activation
Magnetspole
Brand Name
Walvoil
Contamination level max.
20/18/15 - ISO 4406
Current type
DC
Drainport
G 1/4 BSP
Flow rate nominal LMin
90 lpm
Model code
DFE102/3A18ES-W202-24VDC-CRZ
Number of ways/positions
3/2
Oil viscocity recommended
12 - 400 cSt
Plug type
DIN 43650 Form A
Pressure with drain max.
315 bar
Pressure without drain max.
200 bar
Protection class
IP 65
Temperature ambient max.
+50 °C
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Temperature working fluid max.
+80 °C
Thread
G 1/2 BSP
Voltage
24 V