XTE16SKR
Pakke str.:
20 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
XTE16SKR
Adapter T 16S-R 1/2''
Specifications
Dimensions and shipping
D3
12 mm
Diameter rör
16 mm
Dimension i
14 mm
Gänga T
R 1/2 BSPT
Gänga utv.
R 1/2 BSPT
Gänga utv. metrisk
M24x1,5
L
33 mm
L1
43 mm
L2
24,5 mm
L3
32 mm
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
24 mm
S2
30 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
630 bar
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
16 mm
d2
12 mm
i
14 mm
Package size
20 st
Barcode
337755
Gross weight
0,17 Kg
Net weight
0,17 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Artikel datablad
Frequently bought together with
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 13mm
Partnumber:
Package size:
1 st
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Utv-G 1/2''
Partnumber:
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Utv-G 1/2'' med ventil
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Ø 13-19mm
Snabbkoppling Hane Nito1/2'', Ø 10mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Utv-G 3/4''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 19mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Inv-G 3/4''
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 1/2'' med ventil
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Ø 13mm
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 10 mm