XGE20SR1
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
XGE20SR1
Adapter 20S, G1"
Specifications
Dimensions and shipping
D1
20 mm
Diameter rør
20 mm
Dimension i
18 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
51 mm
L1
62 mm
L2
22,5 mm
Materiale
Stål
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
41 mm
S2
36 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Tilspændingsmoment
700 Nm
Tryk maks.
250 bar
Vinkel
0 °
d2
16 mm
i
18 mm
Package size
Barcode
487606
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Stud fitting - ø20S x 1" BSP