SBSH-16-25M
Förpackningsstorlek:
25 m
Minsta beställningskvantitet:
1 m
SE ANDRA VARIANTER
8 varianter
Utvald variant:
SBSH-16-25M
Kylarslang Silikon 16x24, 5 Bar, 25m Linda
Specifications
Dimensions and shipping
Användingområde
Glykol, Vatten
Användingsområde
Glykol, Vatten
Armering
1 lager syntetisk fiber
Diameter inv.
16 mm
Diameter utv.
24 mm
Flamresistent
Ja
Färg
Blå
Längd
25 m
Märke namn
Hydraspecma
Slangtyp
1-ply
Standard
UL94V1
Standard SAE
SAE J20 R3 Class A
Temperatur max.
+180 °C
Temperatur min.
-50 °C
Tillverkningsmaterial
Silikon
Tryck max.
5 bar