PVCO-10X13
Förpackningsstorlek:
50 m
Minsta beställningskvantitet:
50 m
SE ANDRA VARIANTER
13 varianter
Utvald variant:
PVCO-10X13
PVC-slang oarmerad 10/13mm
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter inv.
10 mm
Diameter utv.
31 mm
Färg
Transparent
Längd/rulle
Materialtjocklek
1.5 mm
Märke namn
Hydraspecma
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Slang godkännanden
EU 10/2011 A, B, C.
Temperatur max.
+65 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tillverkningsmaterial
PVC
Tryck spräng min.
4.5 bar