PVCO-10X13
Pakke str.:
50 m
Min. bestillingsenhed er:
50 m
SE ANDRE VARIANTER
13 varianter
Valgt variant:
PVCO-10X13
PVC-slang oarmerad 10/13mm
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Hydraspecma
Color
Transparent
Diameter inner
10 mm
Diameter outer
31 mm
Hoseapprovals
EU 10/2011 A, B, C.
Length per roll
Material
PVC
Material thickness
1.5 mm
Pressure burst min.
4.5 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Temperature max.
+65 °C
Temperature min.
-20 °C
Förpackningsstorlek
Streckkod
364085
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Artikel datablad
Andra tittar på
Multipurpose EPDM hose 3/8" 20bar