PPC-04/12-PT-060/2
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
PPC-04/12-PT-060/2
Tryck- / Temperatursensor Analog 60 bar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Bredd
26.9 mm
Gänga
G 1/2 BSP
Längd
68.6 mm
Modell kod
PPC-04/12-PT-060/2
Analog
Temperatur intermittent max.
+100 °C
Temperatur max.
+85 °C
Temperatur min.
-25 °C
Temperatur omgivning max.
+85 °C
Temperatur omgivning min.
-25 °C
Temperaturmätning nogrannhet
±1,5 % FS
Tryck max.
120 bar
Utgående signal max.
3 V
Utgående signal min.
0 V
Förpackningsstorlek
Streckkod
366020
Bruttovikt
0,06 Kg
Nettovikt
0,06 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
0-60bar, -25...+105°C
Länkar
Produktdatablad
Produktdatablad
Andra tittar på
Tryck- / Temperatursensor Analog 600 bar