JEVGE-20-20ED
Package size:
3 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
JEVGE-20-20ED
Adapter Rak, Inv-JIC, Utv-G-ED
Specifications
Dimensions and shipping
A
69 mm
B
325 mm
CH
50 mm
CH1
50 mm
D
20 mm
Diameter rør
32 mm
F
G 1.1/4 BSP
Gevind indvendig
1.5/8-12 JIC
Gevind udvendig
G 1.1/4 BSP
J
1.5/8-12 JIC
Korrosions resistens
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Stål
Model kode
A102188/3242
Mærke navn
FOR
Overfladebehandling
El-forzinkad
Pakningsmateriale
NBR
Standard ISO
ISO 1179
T
32 mm
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
250 bar