EGE14SRED
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
EGE14SRED
Adapter Rak 14S G1/2'' ED, O-ringstätad
Alternativ (1)
Reservdelar (1)
Indskruning - ø14S indv x 1/2" BSP - o-ringstætning
Varenummer:
FEGED14SR12WD
Tätning G1/2'' Nitril, Passar G1/2''
Varenummer:
ED12
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rör
14 mm
Dimension i
14 mm
Gänga utv.
G 1/2 BSP
L1
37 mm
Modell kod
FI-EGED-14SR-WD-BV-W3-DKO
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
27 mm
S2
27 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
T
G 1/2 BSP
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
630 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
14 mm
d2
9 mm
i
14 mm
Åtdragning moment
115 Nm