DSLK2172172PP
Package size:
25 par
Min. order quantity is:
1 par
SEE OTHER VARIANTS
24 variants
Chosen variant:
DSLK2172172PP
Rörklamma Ø17mm, DIN3015 Dubbla Serien, Polypropylen
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Color
Svart
D1
17,2 mm
DIN size
2
Diameter pipe
17,2 mm
Group Stauff
2D
H
27 mm
L1
53 mm
L2
29 mm
Material
Polypropylen
Number of bolts
1
S
0,7 mm
Standard DIN
DIN 3015 part 3
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
12 Nm
Type
Profilerad
Width
30 mm
d2
17,2 mm
Package size
25 par
Barcode
228924
Gross weight
0,015 Kg
Net weight
0,015 Kg
Country of origin
swe
Product information
Measure sketch
Links
Produktkatalog
Produktkatalog
Others has been looking for
Täckplatta 12.7-26.9mm, Tunga Dubbla Serien
Partnumber:
DPAD4S
1 st
KLAMMER DOBLE 6MM
KLAMMER DOBLE 6MM