DFE052/3A18ES-W-201-12VDC-CRZ
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
DFE052/3A18ES-W-201-12VDC-CRZ
Väljarventil Walvoil 3/2
Specifications
Dimensions and shipping
Aktivering
Magnetstyrd
Antal veje/positioner
3/2
Beskyttelsesklasse
IP 65
Drænport
G 1/4 BSP
Flow Nominel
60 lpm
Forureningsgrad maks.
20/18/15 - ISO 4406
Gevind
G 3/8 BSP
Korrosions resistens
168 hours salt spray UNI ISO 9227
Mærke navn
Walvoil
Olieviskositet anbefalet
12 - 400 cSt
Overfladebehandling
Zink coating (CR III)
Spænding
12 V
Stiktype
DIN 43650 Form A
Strømtype
DC
Temperatur arbejdsvæske maks.
+80 °C
Temperatur maks.
+50 °C
Temperatur min.
-20 °C
Temperatur omgivelse maks.
+50 °C
Tryk med dræn maks.
315 bar
Tryk uden dræn maks.
200 bar