4742-28-16-SY
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
4742-28-16-SY
Presskoppling 45°, Inv-M36, Ø1'', Syrafast
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
28 mm
HEX 1
41 mm
L
173 mm
L1
47 mm
L3
168 mm
L4
39 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Modell kod
843069589L
Märke namn
Hydraspecma
Nyckelstorlek
41 mm
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
R1
M36x2
Serie
L
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Vinkel
45 °
Åtdragning moment
55 Nm
ØC
19 mm