4742-12-06-SY
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
4742-12-06-SY
Presskoppling 45°, Inv-M18, Ø3/8'', Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
12 mm
HEX 1
22 mm
L
93 mm
L1
30 mm
L3
80 mm
L4
22 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Modell kod
Märke namn
Hydraspecma
Nyckelstorlek
22 mm
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
R1
M18x1,5
Serie
L
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Vinkel
45 °
Åtdragning moment
25 Nm
ØC
7 mm