4722-15-08-SY
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
32 variants
Chosen variant:
4722-15-08-SY
Pressnippel rak DKOL M22x1.5 SL1/2" Syrafast
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Hydraspecma
Diameter pipe
15 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
1/2 "
Key size
27 mm
L
58,5 mm
L1
29,5 mm
Material
Rostfritt stål
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Model code
Sealing material
FKM/FPM (Viton®)
Series
L
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
35 Nm