20GS38FDHORX-RB
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
20GS38FDHORX-RB
Presskoppling GS Rak, Ø1.1/4'', Inv-M52, DKO-38S, RockBreak
Accessories (2)
1.1/4" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP 4wire
Partnumber:
20GS1F-4
1.1/4" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP 6wire
Partnumber:
20GS1F-6
Specifications
Dimensions and shipping
A
145 mm
Angle
0 °
B
73,9 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
32 mm
Diameter pipe
38 mm
H
60 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
1.1/4 "
Material
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
290 - 310 Nm