10GS16FDHORX
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
14 varianter
Valgt variant:
10GS16FDHORX
Presskoppling GS Rak, Ø5/8'', Inv-M24-DKO-16S
Specifications
Dimensions and shipping
A
96 mm
Arbejdstryk
42 MPa
B
45,7 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rør
16 mm
H
30 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
10GS16FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
5/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
62 - 68 Nm