08GS12FLH90M
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
25 varianter
Utvald variant:
08GS12FLH90M
Presskoppling GS 90B, Ø 1/2'', SAE 3/4'', Kod 62
Accessories (1)
SKYDDSHUV SAE6000-3/4
Partnumber:
SAE6-3/4
Specifications
Dimensions and shipping
A
88 mm
B
50,5 mm
Bygghöjd
58 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter fläns
41.3 mm
E
58 mm
Fläns
3/4 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
41,3 mm
Modell kod
8GS-12FLH90M
Märke namn
Gates
O-ring
24,99X3,53 mm
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
70 - 77 Nm