06GS12FDHORX90
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
06GS12FDHORX90
Presskoppling GS 90°, Ø3/8'', Inv-M20-DKO-12S
Specifications
Dimensions and shipping
A
78 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
42,2 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
E
37 mm
H
24 mm
Modell kod
6GS-12FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
48 - 52 Nm