06G12FDHORX45
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
06G12FDHORX45
Presskoppling 45°, Ø3/8'', Inv-M20-DKO-12S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
68,8 mm
B
40,9 mm
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
E
18,9 mm
H
24 mm
Modell kod
6G-12FDHORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
48 - 52 Nm