05G10FDLORX90
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
17 varianter
Valgt variant:
05G10FDLORX90
Presskoppling 90°, Ø5/16'', Inv-M16-DKO-10L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
58,6 mm
B
34,4 mm
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter rör
10 mm
E
36,5 mm
H
19 mm
Modell kod
5G-10FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
5/16 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
385 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
33 - 38 Nm