04G18DBJ
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
04G18DBJ
Presskoppling, Ø1/4'', Banjo-M18
A
60,3 mm
Arbetstryck
20 MPa
B
34,3 mm
DN
6 mm
Diameter banjo
18 mm
F
76,3 mm
Modell kod
4G-18DBJ
Märke namn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
1/4 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
X
18,1 mm