0.75KW1500B3B5-1B
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
0.75KW1500B3B5-1B
Elmotor MY80B-4 0.75kW 1500rpm
Specifications
Dimensions and shipping
Current type
AC
Diameter flange
200 mm
Motor size
80 IEC
Mountingtype
B3/B5
Power
1 Hp
Power
0.75 kW
Rotational speed at 50 Hz
1420 rpm
Shaft diameter
19 mm
Voltage
230 V
Package size
Barcode
291786
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
swe
Product information
Elmotor Busck MY80B-4
Others has been looking for
Elmotor 24 VDC 3KW med kylfläkt