XWH42LRED
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
11 varianter
Utvald variant:
XWH42LRED
Banjo - ø42L x 1.1/2" BSP with WD seal NBR
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
42 mm
Diameter pipe
42 mm
Dimension i
22 mm
L
51 mm
L1
63 mm
L2
40 mm
L3
80 mm
L4
40,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-RSW-42LR-WD-B-W3
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
65 mm
S2
55 mm
S3
60 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Thread outer
G 1.1/2 BSP
d2
55,9 mm
i
22 mm
Package size
Barcode
461106
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
deu
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Product datasheet
Others has been looking for
Elbow fitting 45° - L-series - MM male 24° x BSP male addjustable with counter nut adjustable
Partnumber:
XVEE22LR
Package size:
15 st
Min. order quantity is:
Stud elbow adjustable 45° - ø38S x 1.1/2" BSP
Partnumber:
XVEE38SR
Min. order quantity is:
L-fitting adjustable - L-series - Male x Male x BSP male counter nut
XLEE18LR
20 st
Elbow fitting 45° - S-series - MM male 24° x BSP male adjustable with counter nut adjustable
XVEE06SR
Stud elbow adjustable 45° - ø42L x 1.1/2" BSP
XVEE42LR
Banjo fitting BSP x DIN - L-series - WD seal
XWH18LRED
10 st
Banjo - ø38S x 1.1/2" BSP with WD seal NBR
XWH38SRED
Banjo fitting BSP x DIN - S-series - WD seal
XWH25SRED
10 st
Stud fitting female - ø42L x 1.1/2" BSP female
XGAI42LR
Straight fitting 0° - S-series - DIN male x BSP female
XGAI06SR
Stud fitting female - ø38S x 1.1/2" BSP female
XGAI38SR
Straight fitting 0° - L-series - DIN male x BSP female
XGAI18LR
25 st
Adapter T 38S, Utv-G 1.1/2'', Ställbar
XTEE38SR
Stud branch tee stilbar - ø42L x 1.1/2" BSP
XTEE42LR
Adapter L 38S, Utv-G 1.1/2'', Ställbar
XLEE38SR
XWEE38SR
2 st
Elbow fitting 90° - L-series - MM male 24° x BSP male adjustable with counter nut
XWEE18LR
15 st
XWEE42LR
Elbow fitting 90° - S-series - MM male 24° x BSP male adjustable with counter nut
XWEE16SR
30 st
Adapter L 42L, Utv-G 1.1/2'', Ställbar
XLEE42LR
Adjustable elbow - ø12S - o-ring seal
XEW12S
25 st
Adjustable elbow -ø12L - o-ring seal
XEW12L
50 st
45° adjustable elbow ø12L with O-ring
XEV12L
Adjustable Tee - ø12L - with O-ring FI-ETD-12L-B-W3-DKO
XET12L
40 st
Banjo - ø08L x M12x1.5 - with WD seal
XWH08LMED
35 st
Welding fitting - ø12L
Welding fitting - ø12L
XAS12L
Welding stud fitting - ø16 x 2mm