XWH12LR14ED
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
11 varianter
Utvald variant:
XWH12LR14ED
Banjo - ø12L x 1/4" BSP with WD seal NBR
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
Dimension i
10 mm
L
22 mm
L1
31 mm
L2
15 mm
L3
30,7 mm
L4
15,5 mm
Material
Steel
Model code
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
S2
19 mm
S3
22 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T1
G 1/4 BSP
Thread outer
G 1/4 BSP
d1
12 mm
d2
18,8 mm
i
10 mm