XVEE30SR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
XVEE30SR
Stud elbow adjustable 45° - ø30S x 1.1/4" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
D1
30 mm
D3
25 mm
D4
50,8 mm
Diameter rör
30 mm
Dimension D4
50.8 mm
Gänga utv.
G 1.1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M42x2
L
49 mm
L1
62 mm
L2
35,5 mm
L3
55 mm
L4
15 mm
Modell kod
XBFE30RSOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
50 mm
S2
50 mm
S3
50 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
160 bar
Typ
Forged
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
d2
25 mm
Åtdragning moment
500 Nm