XVEE30SR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
XVEE30SR
Stud elbow adjustable 45° - ø30S x 1.1/4" BSP
Tillbehör (1)
Nut - ø30S - M42x2
Partnumber:
M30S
Specifications
Dimensions and shipping
D1
30 mm
D3
25 mm
D4
50,8 mm
Diameter rør
30 mm
Dimension D4
50.8 mm
Gevind udvendig
G 1.1/4 BSP
Gevind udvendig metrisk
M42x2
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
49 mm
L1
62 mm
L2
35,5 mm
L3
55 mm
L4
15 mm
Materiale
Steel
Model kode
XBFE30RSOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
50 mm
S2
50 mm
S3
50 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Tilspændingsmoment
500 Nm
Tryk maks.
160 bar
Type
Forged
Vinkel
45 °
d2
25 mm