XGE10LR38
Förpackningsstorlek:
100 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
13 varianter
Utvald variant:
XGE10LR38
Stud fitting - ø10L x 3/8" BSP
Tillbehör (2)
Skärring 10LS
Artikelnummer:
DPR10LS
Mutter 10L (M16x1.5)
Artikelnummer:
M10L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
10 mm
Diameter rör
10 mm
Dimension i
12 mm
L
31,5 mm
L1
39,5 mm
L2
12,5 mm
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
22 mm
S2
19 mm
Serie
L
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
d2
8 mm
i
12 mm
Åtdragning moment
95 Nm