VA16SR3/4DKO
Pakkauskoko:
0 pcs
Pienin tilausmäärä on:
1 pcs
KATSO MUUT VARIANTIT
27 varianttia
Valittu variantti:
VA16SR3/4DKO
Stud fitting - ø16S indv x 3/4" BSP - o-ring seal
Alternatives (1)
Adatper Rak 16S G3/4 ED, O-ringstätad
Artikelnummer:
FEGED16SR34WD
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Gates Tube Fittings GmbH
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
16 mm
Material
Steel
Model code
VAD16SR34WZN
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread inner metric
M24x1,5 MM