1/2" pressure gauge,-1+1,5 bar - REPLACED BY SPG100M1-1.5SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Varenummer:
SPG100M1-1.5SB
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Diameter
100 mm
Gevind
G 1/2 BSP
Glastype
Acrylic glass
Materiale
Stainless steel
Materialekvalitet
1.4301 / AISI304
Mærke navn
Stauff
Portplacering
Side
Trykindstilling maks.
1.5 bar
Trykindstilling min.
-1 bar
Trykmåling nøjagtighed
±1,0% FS
Package size
Barcode
367855
Gross weight
0,84 Kg
Net weight
0,84 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Glycerine dampened.