SLK5337PP
Package size:
25 par
Min. order quantity is:
1 par
SEE OTHER VARIANTS
41 variants
Chosen variant:
SLK5337PP
Rörklamma Ø33.7mm, DIN3015-1 Lätta Serien, Polypropylen
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Color
Black
D1
33,7 mm
DIN size
5
Diameter pipe
33,7 mm
Group Stauff
5
H
58 mm
L1
71 mm
L2
52 mm
Material
Polypropylene
Number of bolts
2
S
0,8 mm
Standard DIN
DIN 3015 part 1
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
8 Nm
Type
Profiled
Width
30 mm
Package size
25 par
Barcode
231091
Gross weight
0,044 Kg
Net weight
0,044 Kg
Country of origin
deu
Product information
Measure sketch
RÖRKLAMMER
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Clamp ø60.3 - Green PPH - DIN 7
Partnumber:
SLK7603PPH
1 par
Multi Weld plate - DIN 2 (10) - Phosphated
Partnumber:
RAP2/44
1 st
Weld plate - DIN 2 - Phosphated
SP2
25 st
Rörklamma Komplett Ø45mm, DIN3015 Lätta Serien, Polypropylen
SP6445PPDPAS
1 st
Clamp Body Size 5 Ø42.4mm Standard Series Polypropylene