SA075G2L10
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
SA075G2L10
Metal air breather filter - 10my - 3/4" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
Airfilter fineness
10 my
Area of use
Air
Brand Name
MP Filtri
Diameter
75 mm
Flow air nominal
400 lpm
H
69 mm
H1
17 mm
H2
60 mm
Hexagon
32 mm
Model code
SA075-G2-L-10
OE
75 mm
Pressure max.
1.5 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C
Thread
G 3/4 BSP
Thread form
Male
Package size
Barcode
442793
Gross weight
0,26 Kg
Net weight
0,26 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Breather for mounting on tank cover or tube.
Product datasheet
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Pressurized filler breather 3/4" with filter - double valve
Partnumber:
TMDV-DS/34
Min. order quantity is:
Filter plugs with breather filter
Partnumber:
MTSFA-1/8
FILLER BREATHER WITH FILTER IN HEAD 3/4" BSP 40 µM
MTSFA-3/4
Breather filter water absorb G1'' Length 3
SAW1153G03A00P01
Andningsfilter G3/4 10my
Andningsfilter G3/4 10my
SMBT-80-S-10-O-B12-O
Andningsfilter Gängad
Andningsfilter Gängad
SES-1
Andningsplugg G1/4 med filter i locket
MTSFA-1/4
Andningsfilter 10my 0.7 Bar
Andningsfilter 10my 0.7 Bar
SMBB-80-S-O-10-P3-B-S080-O
Andningsfilter 10my
Andningsfilter 10my
SMBB-80-S-O-10-O-C-S080-O
ANDNINGSFILTER 1/2 10my
ANDNINGSFILTER 1/2 10my
SPB-S-2-10-B08-A
SPB-P1-2-10-B12-A
Breathing filter 10my 80x200mm Bayonet Metal basket
SMBB-80-S-O-10-B0.35-B-S200-A
Metal breather,3/4 10 my and 0,7bar opening pressure
SMBT-80-S-10-10-B12-O
Air breather filter
Air breather filter
SA115G1L10
Andningsfilter 10my 47mm
Andningsfilter 10my 47mm
SMBB-47-S-10-O-C-S065-O
Oil filler and air breather filter thread version - Stauff SMBT
SMBT-80-S-10-05-B12-O
Bayonet Metal Filler Breather ZnNi Ø80mm 3 µm 80mm Basket
SMBB-80-S-O-03-O-C-S080-O
Andningsfilter G1 10my Ø80mm
Andningsfilter G1 10my Ø80mm