S2-265278
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
S2-265278
SUPRA HEAVY-DUTY BOLT CLAMP 265-278/M.10 W2
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Mikalor
Corrosion resistance
72 hours salt spray ASTM B-117
Diameter max.
278 mm
Diameter min.
265 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4016 / AISI430
Material quality band
1.4016 / AISI430
Material quality bolt
1,0214
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Thread of bolt metric
M10
Torque tightening
45 Nm
Width
28 mm