OFGE-16-20ED
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
30 varianter
Utvald variant:
OFGE-16-20ED
Adaptor 1.1/4 BSP x 1.7/16" ORFS
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
53,5 mm
Angle
0 °
B
17,5 mm
Brand Name
FOR
CH
50 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
20 mm
F
1.7/16-12 ORFS
F1
G 1.1/4 BSP
Material
Steel
Model code
A502146/2542
Pressure max.
250 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 1179
Surface treatment
Electro zinc plated
T
22-25 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread outer
1.7/16-12 ORFS
Thread outer
G 1.1/4 BSP
Pakke str.
Stregkode
134161
Brutto vægt
0,41 Kg
Netto vægt
0,41 Kg
Oprindelsesland
ITA
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
ORFS 1.7/16" -BSP 1 1/4"
Product datasheet
3D-fil
Bemærk: Åbning af 3D-filer kræver et program der understøtter fil-formatet
Andre kigger på
Adapter Rak, Inv-ORFS, Utv-G-ED
Varenummer:
OFEVGE-16-12ED
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
Adaptor 1 BSPx1.7/16 ORFS nut
Adaptor 1 BSPx1.7/16 ORFS nut
Varenummer:
Min. bestillingsenhed er:
Adapter BSP male x ORFS union nut
Adaptor 1 BSP x 1.7/16" ORFS
Adaptor 1 BSP x 1.7/16" ORFS
OFGE-16-16ED
Adaptor 3/4 BSPx1.7/16" ORFS
Adaptor 3/4 BSPx1.7/16" ORFS
OFGE-16-12ED
20 st
Adapter BSP male x ORFS male ED seal
Adapter Rak, Utv-ORFS, Utv-M-ED
OFGEM-16-33ED
Adapter BSP male x ORFS male
Adapter BSP male x ORFS male
ORFS welding Bush 10mm pipe
ORFS welding Bush 10mm pipe
OFLK-10
Adaptor 13/16 ORFS x 7/8 SAE
Adaptor 13/16 ORFS x 7/8 SAE
OFGEU-08-10
ADAPTER RAK UTV-ORFS UTV-M
ADAPTER RAK UTV-ORFS UTV-M
OFGEM-08-16
Adaptor 3/8 BSPx11/16 ORFS nut
Adaptor 3/8 BSPx11/16 ORFS nut
Adaptor 3/4 BSP x 1" ORFS
Adaptor 3/4 BSP x 1" ORFS