MF4001P10NB
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
MF4001P10NB
Filter element - MPF - 10my nominel
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
50 mm
Diameter outer
130 mm
Filtration
Nominal
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
370 lpm
Length
160 mm
Model code
MF4001P10NBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C
Förpackningsstorlek
Streckkod
400765
Bruttovikt
0,67 Kg
Nettovikt
0,67 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
MF filter elements for filters installed in the tank, models MPF and MPT.
Länkar
Product catalog
Product catalog
Andra tittar på
Return filter - 10my absolut - 1" BSP