MF1001P10NBP01
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
28 mm
Diameter outer
70 mm
Filtration
Nominal
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
87 lpm
Length
90 mm
Model code
MF1001P10NBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C